Jandarmii montani din județul Gorj au purtat din nou Drapelul Național pe crestele Masivului Parâng!

Păstrând o frumoasă tradiție, jandarmii montani gorjeni au arborat tricolorul pe Vârful Păpușa din Masivul Parâng, la peste 2100 metri altitudine, aducând astfel un omagiu istoriei noastre.

Astfel, acest vârf montan din județul Gorj situat lângă șoseaua Transalpina (DN 67 C) a devenit suport pentru mândria națională.

Această misiune de suflet reprezintă un semn de prețuire pentru valorile care ne unesc, o recunoștință profundă față de identitatea românească și o tradiție dusă mai departe cu respect și devotament.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.